Děkujeme všem dárcům
za finanční prostředky pro
občany vytopených srbských
měst Obrenovac a Krupanj.
Bylo vybráno přes 27 000 Kč.
Za ně jsme pořídili
polštáře a přikrývky
pro nejchudší z vyplavených.
Děkujeme i za dar školních brašen.
Zde si můžete prohlédnout foto
z předávní vašich darů.
Ještě jednou díky za vaši štědrost.



Právě připojeni - hostů: 395 

DOPORUČENÉ KNIHY

Alexander DORIN

SREBRENICA





Právě (19.12.2013) vyšla výborná kniha.

Alexander Dorin, Švýcar s jihoslovanskými kořeny, odhaluje snad největší mediální a politický podvod, který byl na nás dosud spáchán. Českému čtenáři přináší mnoho otřesných faktů a dosud chybějících informací. Kniha zároveň nepřímo ukazuje na hanebnou úroveň české mediální scény. Její čtení nedoporučujeme zarytým pravdoláskařům. Mohla by u nich vyvolat silnou depresi či infarkt.

Po přečtení se budete na svět dívat docela jinak.

Cena: 330 Kč + poštovné+balné



Objednávky na:

http://www.amabilis.cz/botanika/eshop/0/0/5/125-SREBRENICA




DOPORUČENÁ KNIHA:



Prof. Dr. Rajko Doleček

Necenzurované obrazy II.





Kniha plná faktů z nedávné historie Evropy, jejichž zveřejnění se mnohým mocným dnešního světa nelíbí. Ukazuje na pravé viníky posledních balkánských válek a krvavého rozpadu Jugoslávie. Čtení této knížky vás nenechá lhostejnými.




  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
  • Kosovo
Kosovo: výbojný cynismus západní demokracie Tisk Email

Středa, 19. března 2014 / Ilja Charlamov



Západní svět propadl hysterii ve snaze zabránit svobodnému projevu vůle obyvatel Krymu, kteří si přejí návrat jejich regionu do historické vlasti – Ruska.

Zatím ale ještě docela nedávno Washington a evropské metropole zuřivě podporovaly snahu Kosova odtrhnout se od Srbska, přestože v tomto případě bylo objektivních příčin mnohem méně. V čem to vězí? Neděje se tak proto, že

pro Západ jsou pojmy mezinárodní právo, historická spravedlnost a multipolarita světa už dávno jen prázdnými slovy, která si zaslouží pouze přezíravý úsměšek?

Podpora, kterou Západ poskytl oddělení Kosova od Srbska v roce 2008, se měla stát ukázkovou a poučnou pro všechny. Žádným rezolucím o územní celistvosti států a základním normám OSN nevěnoval nikdo pozornost. Avšak Západ, který otevřeně rozdeptal mezinárodní normy, svůj projekt přece jen nedovedl do konce, zdůraznil politolog Vladimir Bruter:

-Rozhodnutí Haagského soudu o odtržení Kosova má polovičatý ráz. Z hlediska mezinárodního práva vůbec nemůže existovat způsob vytváření nových států třeba jen proto, že v žádné ústavě světa se nehovoří o tom, jakým způsobem se státy rozdělují a jak přestávají existovat. Svým uznáním Kosova a slibováním různých výhod Srbsku výměnou za jeho uznání se Západ snaží ospravedlnit situaci de facto, avšak rozhodnutí de jure stále ještě neexistuje.

Hlavním slibem daným Bělehradu je dnes vstup Srbska do Evropské unie. Jak to dopadne, to můžeme pozorovat na příkladu nových členů EU. To ale přece jen není hlavní. Celý jugoslávský konflikt, stejně jako podpora Kosova má jeden charakteristický rys: v převážné většině případů obviňovali ze zločinů, mimo jiné i válečných, a také z totálních omylů západní soudci a politici etnické Srby. Není snad důvodem historické, duchovní nebo geopolitické spojení Srbska s Ruskem, v němž Západ se svou maniakální tvrdohlavostí vidí hlavní hrozbu? Už je načase udělat si jasno v tom, kdo koho skutečně ohrožuje. Poslední desetiletí byly iniciátory agresí v různých částech světa právě Washington a evropské metropole.

V případě Kosova pošlapal Západ za přispění OSN nejen mezinárodní normy, ale i svá vlastní rozhodnutí a kromě toho i instituci národního zákonodárství tím, že vytvořil nebezpečný precedent. A na mapě Evropy se tak objevil z kriminogenního hlediska jeden z nejnebezpečnějších regionů s velice neurčitou budoucností. Zatímco situace s referendem na Krymu ukázala, že od okamžiku odtržení Kosova od Srbska je tak zvaná vyspělá Evropa ještě méně samostatná a je ještě závislejší na Washingtonu.

- - - - 

 Zdroj: http://czech.ruvr.ru/